SZAFIR - KAMIEŃ MĄDROŚCI

Jest najbardziej tajemniczym z kamieni, gdyż posiada w sobie ukrytą moc i łączy wszystkie właściwości, jakie posiadają pozostałe kamienie. 
Jest doskonałym symbolem nieskończoności i nieśmiertelności, opóźnia też proces starzenia ciała i ducha.  

Kamień ten szczególnie przydaje się w sytuacjach wymagających mądrości i szybkiego uczenia się. To również klejnot piękna, prawdy, czystości i mądrości.

Szafir posiada cenne właściwości lecznicze, pomaga wyregulować ciśnienie krwi, wspomaga pracę serca, niweluje stany zapalne, łagodzi przeziębienie i obniża wysoką temperaturę ciała. Kamień ten także bardzo dobrze wpływa na sen, jeśli ktoś ma problem z zaśnięciem.

Jako Amulet chroni przed nieszczęściem, zdradą i problemami w życiu. Jeśli właściciel tego klejnotu ma zbyt wiele trosk, to wówczas Szafir pęka lub matowieje. Osoby, które wybierają szafir na swój amulet, posiadają wspaniały związek oparty na zasadach partnerskich i wzajemnym zaufaniu.

Szafir w postaci Talizmanu przyciąga szczęście, pomaga zdobyć bogactwo, daje odwagę, dostarcza mocy i energii do działania. Także wspiera swojego właściciela w podejmowaniu właściwych wyborów w życiu.

Jeśli chodzi o pielęgnację to Szafir należy myć w morskiej wodzie. Należy pamiętać, aby unikać zbytniego nasłonecznienia Szafiru.

Idealny dla takich znaków zodiaku jak: Byk, Panna i Wodnik.

Według horoskopu Majów Szafir patronuje osobom urodzonym pomiędzy: 
23 kwietnia a 12 maja.

Charakterystyka tych osób:
- roztropni, rozważni, posiadają wiele rozsądku i wrodzonej mądrości
- pracowici i wytrwali
- liczą się z interesem innych ludzi, nie zdobywają niczego za wszelką cenę
- wierni i oddani  
- zawsze można na nich liczyć
- przez życie kroczą prostymi drogami
- od siebie i otoczenia są bardzo wymagający.

Facebook


Etykiety: , , , , , , , , , , , , , ,