TOPAZ - KAMIEŃ KRÓLEWSKI

Jest jednym z najcenniejszych i najbardziej poszukiwanych kamieni o uniwersalnych właściwościach. Posiada on niewiarygodną moc, potrafi uduchowić, rozwijać wewnętrzną stronę ludzkiej natury, ciało i rozjaśnia myśli. 

Pomaga także w pokonywaniu wszelkich problemów, napotykanych trudności, z którymi nie umiemy sobie poradzić. Jest symbolem wielkiej siły i mocy, pozwalającym wyzbyć się złych myśli.

Topaz to idealny kamień dla osób mało asertywnych i tych, które mają trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi. Dodaje siły i odwagi do walki o spełnienie swoich marzeń. Także pomaga ludziom, którzy są nadmiernie gadatliwi, pomaga się im wyciszyć i zapanować nad swym temperamentem, dlatego powinni go nosić dziennikarze, przywódcy i prawnicy.  

Wibracje tego kamienia ułatwiają skupienie uwagi i koncentrację.

Kamień ten posiada cenne właściwości lecznicze, gdyż pomaga przy wszelkich odmianach grypy, wirusach, dolegliwościach wątroby i krążeniu, a przede wszystkim chorobach oczu. Pomaga również w leczeniu silnych stanów depresyjnych, zmęczenia, przesilenia i wyczerpania organizmu, przynosi ulgę w bólach głowy i ułatwia zasypianie.

Topaz jako Amulet chroni przed złośliwymi i mściwymi duchami.

Natomiast jako Talizman przyciąga bogactwo, pomyślność, miłość, szczęście, zdrowie, pomaga osiągnąć uznanie, zaszczyty i chwałę, oraz pomocny przy rozwiązywaniu problemów.

Aby Topaz zachował swój blask, wystarczy opłukać go pod bieżącą wodą, a następnie umieścić w nasłonecznionym miejscu, aby się naładował.

Idealny dla takich znaków zodiaku jak: Bliźnięta, Lew, Panna i Skorpion.

Według horoskopu Majów Topaz patronuje osobom urodzonym pomiędzy: 
31 lipca a 19 sierpnia.

Charakterystyka tych osób:
- weseli, pełni życzliwości dla otoczenia, przyjaźni i serdeczni
- czasem porywczy, ale gniew szybko im mija
- hojni, lubią ładne ubiory, wystawne dania, wygodny tryb życia
- lubią komplementy i pochlebstwa
- posiadają wysokie aspiracje
- zawsze pewni siebie
- lubią podróżować, cieszą ich nowe miejscowości i nowi ludzie.

Facebook


Etykiety: , , , , , , , , , ,