CHALCEDON - KAMIEŃ MÓWCÓW

Posiada wybitne właściwości ochronne. Działa uspokajająco na swego właściciela, łagodzi agresję i irytację, pomaga w wyrażaniu uczuć i emocji.
Jest kamieniem przywracającym równowagę między ciałem, umysłem i duszą, pozwala uporządkować swoje życie i wprowadza w nie harmonię.

Chalcedon zaleca się osobom nieśmiałym i skromnym, którym trudno się jest przebić, lub są wrażliwe na krytykę innych ludzi. Ułatwia im podjąć właściwie decyzje, a także powoduje, że osoby takie stają się odważniejsze i bardziej otwarte. 

W celach leczniczych stosuje się go przy problemach ze strunami głosowymi, przy chrypce, lub w zaburzeniach tarczycy. Wpływa również wzmacniająco na kości, zmniejszając ich łamliwość.

Ten minerał jest skutecznym Amuletem chroniącym przed niebezpieczeństwami związanymi z wodą np. utonięcie. Stanowi także tarczę odbijającą negatywną energię skierowaną do właściciela. W nocy odpędza koszmary i pozwala pozbyć się strachu przed ciemnością.

Jako Talizman przynosi szczęście w sprawach związanych z prawem, zapewnia zdrowie i bezpieczeństwo, także w podróżach. Noszony blisko ciała pozwala odnaleźć w sobie utracone siły, przyciąga sukces w przedsięwzięciach i miłość.

Chalcedon należy czyścic pod bieżącą wodą, następnie wystawić na kilka minut na działanie promieni słonecznych, aby odzyskał swoją energię.

Idealny dla takich znaków zodiaku jak: Bliźnięta, Rak i Strzelec.

Według horoskopu Majów Chalcedon patronuje osobom urodzonym pomiędzy: 
2 czerwca a 21 czerwca.

Charakterystyka tych osób:
- inteligentne, o lotnym umyśle
- niekiedy niezdecydowane
- zbyt wiele rzeczy chcą robić jednocześnie
- zanim podejmą decyzję, muszą wszystko najpierw dokładnie przemyśleć
- ambitne, ale nie zawsze osiągają cel
- posiadają własne, indywidualne spojrzenie na świat
- mają duże poczucie humoru.

Facebook


Etykiety: , , , , , , , , ,