MALACHIT - KAMIEŃ USPOKOJENIA

Malachit uważany jest za kamień magiczny, odwzajemnia miłość. 
Daje odwagę do podejmowania zmian w życiu, podtrzymuje rozwój duchowy, także przyciąga innych ludzi, na przykład klientów. Często przypisuje się go osobom o ciężkim charakterze.

Malachit wykorzystywany jest jako silny i skuteczny środek leczniczy. Leczy arteriosklerozę, reumatyzm, uspokaja nerwy i normalizuje pracę serca. Poprawia krążenie, pobudza tworzenie czerwonych ciałek krwi, dobrze wpływa na trzustkę, zęby i układ odpornościowy. Poprawia pamięć, leczy sklerozę, oraz Parkinsona, ułatwia koncentrację.

Malachit pomaga w rozwiązywaniu najbardziej skomplikowanych problemów.

Jako Amulet Malachit chroni przed czarami, magią, niebezpieczeństwem, chorobą. Ponadto kamień ten odpędza również melancholię i łagodzi ból.

W formie Talizmanu wzmacnia kreatywność ludzi, idealny jest dla pisarzy, muzyków, artystów. Tworzy pole energetyczne z pozytywnymi wibracjami i wzmacnia naturalną osłonę, która filtruje wrogie wpływy, aktywuje psychiczny "radar" który wyczuwa niebezpieczeństwa. Noszenie przy sobie Talizmanu wykonanego z Malachitu może normalizować przepływ energii, a także łagodzić infekcje, zaburzenia błędnika, wzroku i zaburzenia trawienne. Jest też dobry na bóle reumatyczne.

Malachit oczyszczamy pod bieżącą wodą, rozładowujemy za pomocą hematytów, a ładujemy za pomocą kryształów górskich, lub w świetle Księżyca. Aby długo cieszyć się pięknem Malachitu warto pamiętać, że nie lubi on wilgoci i sąsiedztwa szmaragdów – traci wtedy swój połysk i mętnieje.

Idealny dla takich znaków zodiaku jak: Byk, Skorpion i Koziorożec.

Według horoskopu Majów Malachit patronuje osobom urodzonym pomiędzy: 
10 stycznia a 31 stycznia.

Charakterystyka tych osób:
- spokojni, rozważni, skupieni, czuli na ludzką opinię
- nie znoszą zachowań niekonwencjonalnych
- przestrzegają form towarzyskich i dobrych manier
- są skryte, rzadko zwierzają się ze swoich spraw
- pracowite i dokładne
- starają się nikogo do siebie nie zrazić
- tworzą trwałe i udane związki.

Facebook


Etykiety: , , , ,