KORAL - KWIAT MORZA

Symbolizuje radość życia, pomaga zauważać i doceniać jego dobre strony. To również symbol bogactwa, wysokiego statusu społecznego, oraz siły. 
Pomaga przede wszystkim znaleźć prawdziwą miłość, gdyż przyciąga pozytywną energię. Potrafi także pobudzać do działania, odżywiać i ogrzewać ciało.

Koral zwiększa też naszą kreatywność, dzięki niemu stajemy się bardziej energetycznymi osobami, które wiedzą czego chcą od życia i w jaki sposób to osiągnąć.

Jeśli chodzi o właściwości zdrowotne, to Korale pomagają w prawidłowym działaniu tarczycy, leczą bezpłodność, regulują cykl miesiączek, oraz przeciwdziałają anemii. Dodają również energii właścicielowi, wzmacniając jego serce i powodują, że ma on lepszy nastrój. Osoba, która na co dzień nosi koralowe ozdoby może zauważyć, że kiedy się choruje, to Koral potrafi zblednąć.

Uważany jest za bardzo silny Amulet przeciwko urokom i negatywnym wpływom innych ludzi. Idealnie potrafi też odstraszać pecha i wszelkie inne rzeczy, które nam przynoszą nieszczęście.

Jako Talizman przyciąga do nas szczęście i miłość. Nosząc go z pewnością nie zabraknie nam ani szczęścia, ani powodzenia.

Korale także należą do delikatnych kamieni, dlatego należy o nie szczególnie zadbać. 
Czerwone Korale powinno się przynajmniej raz w miesiącu zanurzyć w słonej wodzie, lub wodzie utlenionej i nie kłaść na słońcu, ponieważ stracą swoją intensywną barwę.

Idealny dla takich znaków zodiaku jak: Baran, Byk, Wodnik i Ryby.

Według horoskopu Majów Koral patronuje osobom urodzonym pomiędzy:
1 grudnia a 20 grudnia.

Charakterystyka tych osób:
- to typowi optymiści z dużym poczuciem humoru
- niczym się nie przejmują, działają impulsywnie
- nie boją się ryzykować, gdyż los im sprzyja
- są bardzo energetyczni, ruchliwi zarówno fizycznie jak i umysłowo
- bardzo towarzyscy i życzliwi
- nie są zbytnio pracowici, chyba, że robią to, co akurat lubią
- lubią podróżować
- szybko nawiązują romanse i równie szybko potrafią je kończyć.

Facebook


Etykiety: , , , , , , , ,