KARNEOL - KAMIEŃ ODWAGI

Uważany jest za doskonały środek mobilizujący do działania. Swojemu właścicielowi dodaje odwagi, energii, oraz wiary w siebie, dlatego pomaga w osiągnięciu sukcesu. Wpływa na motywację do osiągania czegoś więcej i lepiej. 
Ci, którzy go noszą twierdzą, że Karneol potrafi również podpowiedzieć, w jaki sposób najlepiej zrealizować swoje pomysły. Zalecany jest szczególnie osobom nieśmiałym, oraz mówcom, gdyż rozwiązuje problem z poprawnym wysławianiem się.
Osoby, które pragną poznać siebie, swoje możliwości, lub przenieść się w inną rzeczywistość duchową, powinni za kamieniem umieścić źródło światła, najlepiej naturalne (świeczka) i intensywnie wpatrywać się w kamień. 
Energetyczne właściwości Karneolu powodują, że osoba nosząca go staje się bardziej spontaniczna, otwarta, ciekawa świata, a przede wszystkim potrafi akceptować siebie taką jaką jest. 
Kamień ten wskazany jest także dla osób prowadzących intensywny tryb życia, pracoholików, balangowiczów itp., gdyż powoduje, że zaczynamy łagodnieć i zwracać większą uwagę na siebie i swoich bliskich. 
Jeśli chodzi o zdrowie, to Karneol zapobiega infekcjom, wzmacnia nasz układ odpornościowy, hamuje krwawienia i reguluje biologiczny cykl kobiety

W formie Amuletu stosowany jest jako ochrona przed złym wzrokiem i klątwami, a trzymany pod poduszką powoduje, że nie będą śniły się koszmary.

Natomiast jako Talizman przyciąga szczęście, powodzenie i dodaje odwagi.

Jeśli chcemy, aby działał prawidłowo wystarczy co jakiś czas opłukać go pod bieżącą wodą, a następnie umieścić w nasłonecznionym miejscu, ale na bardzo krótki czas.

Idealny dla takich znaków zodiaku jak: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Panna i Skorpion.

Według horoskopu Majów Karneol patronuje osobom urodzonym pomiędzy:
10 września a 30 października.

Charakterystyka tych osób:
- posiadają pogodne usposobienie
- wykazują zdrowy rozsądek
- posiadają dobry gust, wysoko cenią sobie ładne rzeczy
- mają wiele wrodzonej mądrości, która pozwala im omijać życiowe problemy
- w stosunku do innych są bezpośrednie i otwarte, ale nie lubią spoufalać się
- rzadko dążą do zdobycia majątku czy władzy
- cechuje je też nadmierna porywczość w działaniu
- nie lubią słuchać cudzych rad.

Facebook


Etykiety: , , , , , , , ,