Urodzeni 17 stycznia

            Osoba urodzona w tym dniu jest uprzejma, wszechstronnie utalentowana, uwielbia sztukę i posiada zdolności w tym kierunku. 
         Jest to człowiek, który jest spokojny i kulturalny, inteligentny, pomysłowy, zawsze wesoły i uśmiechnięty. Nigdy pierwszy nie wszczyna bójek, ani kłótni, gdyż jest z natury łagodny i pozytywnie nastawiony do wszystkiego. Mimo swej życzliwości, potrafi też wybuchnąć, ale tylko i wyłącznie wówczas, gdy zostanie doprowadzony do ostateczności, wtedy potrafi pokazać, jaka złość drzemie w jego wnętrzu. 
          Ludzie ci, często w ramach relaksu, lubią sobie pomarzyć, lub zająć się sztuką, która daje im ukojenie i zapomnienie. Stara się zawsze być uprzejmy w stosunku do otoczenia, ale nie lubi być ograniczany, gdyż wtedy się dusi. Jest także osobą uduchowioną o pewnych skłonnościach do mistycyzmu, co powoduje, że jest z natury zmysłowy i potrafi wyczuć napięcie, jakie panuje wokół niego. 
              Jak wychować takie dziecko?
          Są to dzieci poważne, dlatego często otoczenie odbiera je jako starsze, niż są w rzeczywistości. Wszystko wokół badają i analizują, zarówno otoczenie jak i samego siebie, chociaż bywają niekiedy strachliwe. Dorośli nie powinni opowiadać takim dzieciom strasznych historii, gdyż potęgują w nich strach i powodują, że niepotrzebnie się denerwują. 
         Zamiast straszenia potrzebują one czułości, przytulenia i dobrego słowa, dlatego najbliższa rodzina nie powinna im tego odmawiać. Wśród swoich rówieśników mają bardzo mało znajomych i często czują się samotni, za to lubią przebywać w towarzystwie osób starszych, gdyż mogą sobie porozmawiać na tematy, które ich interesują i nie zostają wyśmiani. Nauka w szkole publicznej daje im więcej satysfakcji i chęci do nauki, niż inna placówka. Także pozwala im na nawiązywanie szerszych kontaktów towarzyskich, które są im potrzebne w celu przezwyciężenia strachu i nieśmiałości.  
facebook.com/margoseilaEtykiety: , , , ,