Magia w domu - ciąg dalszy

Tak jak wcześniej pisałam, dzisiaj powiem więcej o przesądach stosowanych w niektórych kulturach, a przede wszystkim o innym zastosowaniu klucza. 
  
 Na początek

Jeżeli ktoś ma własny dom to nie będzie problemu, gdyż zgodnie z wierzeniami, aby sprowadzić pieniądze i miłość do naszego domu, wystarczy pod werandą umieścić pięć błyszczących monet. Natomiast mieszkaniec bloku będzie miał mały problem, ale i na to jest rada - wystarczy umieścić monety przy wejściu głównym do naszego mieszkania. Prawdopodobnie działa.

Innym sposobem na zdobycie pieniędzy i miłości jest zawieszenie trzech kluczy na łańcuszku i noszenie ich na szyi jak naszyjnika. Trzeba jednak pamiętać, aby te klucze nie były zbyt ciężkie, no i raczej, aby były ozdobne, gdyż wówczas mogą uchodzić za biżuterię. 
Słyszałam również, że klucz złoty noszony przy sobie chroni daną osobę przed złymi urokami a zawieszony na plecach - zmniejsza ból głowy i krwawienia z nosa. 

Szczerze mówiąc - każdy sposób jest dobry, byleby przyniósł oczekiwany efekt.

Spotkałam się także z przesądem, że zamiast łapacza snów wystarczy powiesić przy łóżku klucz od drzwi umieszczony do góry nogami, a odpędzi on koszmary i zapewni spokojny sen. Muszę to zastosować.

Mam nadzieję, że te drobne rady można wcielić w życie bez większego ryzyka. 

  

Etykiety: , , , ,